Wiertarka wielowrzecionowa WS-3 (pionowo-pozioma)

Przeznaczenie:

Wiertarka WS-3 przeznaczona jest do wykonywania zespołu odwiertów liniowych w elementach płytowych, wykonanych z drewna lub materiałów drewnopochodnych pod połączenia mimośrodowe, kołki, konfirmaty oraz zawiasy puszkowe. Na opisywanej wiertarce możemy wykonywać otwory poziome jak i pionowe w stosunku do płaszczyzny elementów.

Zalety:

  • możliwość wykonywania otworów w poziomie oraz w pionie w stosunku do płaszczyzny formatki
  • szybka zmiana parametrów wiercenia
  • prosta budowa
  • funkcjonalność

Wiertarka WS-3 nie wymaga zasilania w sprężone powietrze. Zespół obróbczy wykonuje ruch góra - dół na prowadnicach liniowych, poprzez przyciśnięcie pedału nożnego. Zacisk formatki obywa się również mechanicznie poprzez zespoły zacisków mimośrodowych. Zespół obróbczy składa się z jedenastu wrzecienników zamocowanych na listwach z możliwością nastawy rozstawu. Fabrycznie wrzeciona nastawiane są w rozstawie modułowym 64 mm. Skrajne wrzeciona znajdują się 34 mm od liniałów bocznych. Na pierwszym wrzecionie od lewej strony możemy zamontować wiertło o maksymalnej średnicy do 35 mm (do wiercenia otworów pod zawiasy puszkowe). Na wrzecionach pozostałych można zamontować wiertła o maksymalnej średnicy do 15 mm. Dużą zaletą maszyny jest szybka zmiana głębokości wiercenia dzięki obrotowemu zderzakowi z blokadą kulkową, na którym nastawiane mogą być cztery wymiary.

Odwierty w płaszczyźnie poziomej wykonujemy bazując formatkę na ruchomych zderzakach ze wskazaniem wymiaru oraz na jednym z dwóch liniałów bocznych. Pozwalają one na wykonanie odwiertów w głębi formatki. Chcąc wykonać otwory przy krawędzi (np. do łączenia wieńcy) musimy wykorzystać ruchomy zderzak poziomy, który wsuwamy pod prowadnicę pionową. Przy tego rodzaju odwiertach, dla zamocowania formatki, wykorzystujemy pionowy zespół docisków mimośrodowych.

Odwierty w czołach formatek wykonujemy bazując element na pionowym oporze oraz liniale bocznym (prawym lub lewym). Przy tego rodzaju odwiertach formatkę musimy ustawić pionowo. Zacisk elementu realizowany jest za pomocą poziomego zespołu docisków mimośrodowych.

Dane techniczne:

Tabela
Wymiary obrabianych elementów: (symbol) WS-3
min. długość (mm) 150
max. długość (mm) dowolna
min. szerokość (mm) dowolna
max. szerokość (mm) 700
min. grubość (mm) 16
max. grubość (mm) 25
Ilość wrzecienników (szt.) 11
Posuw wrzeciona (mechaniczny) poprzez pedał nożny
Obroty silnika (obr./min.) 2 800
Prędkość obrotowa narzędzi (obr./min) 6 000
Max. głębokość wiercenia (mm) 80
Zapotrzebowanie mocy (kW) 2,2
Waga (kg) 160
Wymiary stołu roboczego - przedniego (mm) 500x710
Wymiary stołu roboczego - zdawczego (mm) 1000x710
Wymiary robocze maszyny (bez wyposażenia):
dł. x szer. x wys.
(mm) 1750x900x1100
realizacja: Intelis Media 2009 | ilość wizyt: 000557