Uciosarko - wiertarka do ościeżnic U2PRW

Przeznaczenie:

Uciosarko - wiertarka U2PRW przeznaczona jest do obróbki stałych ościeżnic z litego drewna lub MDF oraz opasek drzwiowych - maskujących. Obrabiarka pracuje w cyklu półautomatycznym. W trakcie jednego cyklu maszyna wykonuje: cięcie pod zadanym kątem (w zakresie 45 - 90 stopni) oraz odwierty w zaciętej płaszczyźnie. Dodatkową funkcją obrabiarki jest możliwość zacinania opasek narożnych od ościeżnic z regulowaną szerokością oraz wykonanie nie przelotowych otworów pod złącza puszkowe. Nowoczesna konstrukcja oraz zastosowanie wysokiej jakości prowadnic jezdnych powoduje, ze opisywana maszyna gwarantuje uzyskanie doskonalej jakości obróbki, dużej wydajności oraz nie -zawodną pracę.

Dane techniczne:

Tabela Uciosarko - wiertarka do ościeżnic U2PRW
Max. wysokość ciętego materiału 105 mm
Max. szerokość ciętego materiału przy kącie 45° 70 mm
Max. szerokość ciętego materiału przy kącie oraz 90° 165 mm
Max. długość ciętego materiału 2 200 mm
Min. długość ciętego materiału przy kącie 45° 455 mm
Średnica piły głównej 350 mm
Średnica podcinacza 100 mm
Średnica freza dolnego 20 mm
Max. głębokość wiercenia czołowego 60 mm
Moc zainstalowania 7,0 kW
Ciśnienie robocze 0,6 Mpa
Wymiary: dł. x szer. x wys. 4300 x 1600 x 1570 mm

Zespoły obróbcze

Urządzenie wyposażone jest w dwa zespoły obróbcze. Lewy zespół, który jest zamocowany na stałe, oraz prawy zespół - przesuwny. Każdy zespół obróbczy składa się z następujących podzespołów - agregatów: piły głównej, podcinacza, agregatu wiertarskiego wykonującego odwierty w zaciętej płaszczyźnie oraz agregatu wiertarskiego wykonującego odwierty w spodzie elementu.


Agregat wiercenia dolnego otworu

Opisywany agregat jest montowany opcjonalnie. Ma on zastosowanie przy obróbce opasek narożnych dla ościeżnic z regulowaną szerokością. Wykonuje on odwiert nieprzelotowy , pod złącze puszkowe. Na zdjęciu pokazana jest zamontowana czerwona osłona która jest jednocześnie bazą dla obrabianych listew kątowych oraz osłoną z wyciągiem wiórów.Docisk elementu

Obrabiarka wyposażona jest również w system docisków pracujących w dwóch płaszczyznach. W skład strefy docisku wchodzą dociski poziome oraz pionowe. Dociski poziome odpowiadają za dociśnięcie do baz pionowych i wyprostowanie elementu. Natomiast pionowe odpowiadają za unieruchomienie elementu w trakcie obróbki. Docisk poziomy zawsze wyprzedza docisk pionowy.Sterowanie

Sterowanie maszyny jest przejrzyste, proste obsłudze oraz funkcjonalne. Pozwala na załączenie lub wyłączenie wszystkich agregatów z osobna, dodatkowo z podziałam na lewą i prawą stronę. Wszystkie agregaty posiadają niezależny napęd. Prawy zespół obróbczy nastawia się poprzez naciśnięcie przycisków sterowniczych na pulpicie. Mechanizm wykonawczy stanowi przekładnia z silnikiem elektrycznym napędzająca śrubę trapezową. Do odczytu oraz nastawy długości obrabianego elementu służy elektroniczny układ sterujący US z panelem operatorskim i wskaźnikiem cyfrowym. Układ ten odpowiada również za automatyczne wprowadzanie poprawek do wskazań licznika przy zmianach kątów cięcia 45° oraz 90°. Dodatkowo odpowiada on za automatyczne bazowanie.

realizacja: Intelis Media 2009 | ilość wizyt: 000557