Uciosarka dwustronna U2PR

Przeznaczenie:

Uciosarka dwustronna U2PR przeznaczona jest do dwustronnego zacinania na wymiar elementów krzywoliniowych z pienionego PCV. Znajduje ona szczególnie zastosowanie w produkcji listew przyszybowych o różnych kształtach liniowych. Również może służyć do obróbki opasek narożnych ościeżnic oraz listew z litego drewna lub MDF. Obrabiarka pracuje w cyklu półautomatycznym. W trakcie jednego cyklu maszyna wykonuje cięcie pod zadanym kątem ( w zakresie 90 - 15 stopni). Dodatkową funkcją obrabiarki jest możliwość odciągania odciętej, prawej listwy prostoliniowej. Nowoczesna oraz solidna konstrukcja powoduje, że opisywana maszyna gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości obróbki, dużej wydajności oraz niezawodną pracę.

Na zdjęciu prezentowana jest obrabiarka w wykonaniu na prowadnicach iksowych oraz korpusie uciosarko - wiertarki U2PRW.

Dane techniczne:

Tabela Uciosarka dwustronna U2PR
Max. wysokość ciętego materiału 40 mm
Max. szerokość ciętego materiału przy kącie 45° 100 mm
Max. szerokość ciętego materiału przy kącie oraz 90° 130 mm
Max. długość ciętego materiału 2200 mm
Min. Długość ciętego materiału przy kącie 45° 200 mm
Średnica piły głównej 250 mm
Moc zainstalowania 2,7 mm
Ciśnienie robocze 0,6 mm
Wymiary: dł. x szer. x wys. 4300 x 1500 x 1570 mm

Zespoły obróbcze

Urządzenie wyposażone jest w dwa zespoły obróbcze. Lewy zespół, który jest zamocowany na stałe, oraz prawy zespół - przesuwny. Każdy zespół obróbczy składa się z wrzeciona piły głównej oraz napędu. Maszyna wyposażona jest w podporę środkową, która wykorzystywana jest w szczególności do obróbki elementów krzywoliniowych lub jako podpora i baza. Dodatkowo może służyć do podparcia długich listew za prawym agregatem (zdjęcie prezentuje wykonanie maszyny na okrągłych prowadnicach liniowych oraz mniejszym korpusie).

Sterowanie

Sterowanie maszyny jest przejrzyste, proste obsłudze oraz funkcjonalne. Pozwala na załączenie lub wyłączenie z osobna, lewą i prawą piłę. Na stałym pulpicie znajduje się również: wyłącznik główny zasilania, przycisk stop-awaria, lampka kontrolna wskazująca zasilanie oraz lampka kontrolna wskazująca stan blokady posuwu. Agregaty posiadają niezależne napędy. Prawy zespół obróbczy nastawia się poprzez naciśnięcie przycisków sterowniczych od rozstaw na przenośnym pulpicie. Mechanizm wykonawczy stanowi przekładnia z silnikiem elektrycznym napędzająca śrubę trapezową.. Pedał nożny służy do uruchamiania docisków. Ruch pił uruchamiany jest poprzez naciśnięcie przycisków sterowniczych na przenośnym pulpicie, pod osłonkami.

realizacja: Intelis Media 2009 | ilość wizyt: 000109