Frezarka dwustronna FKL

Przeznaczenie:

Frezarka FKL przeznaczona jest do dwustronnego frezowania w czołach elementów. Dla zwiększenia wydajności maszyna jest tak zaprojektowana aby w trakcie jednego cyklu móc obrabiać pakiet elementów. Podczas obróbki, elementy są unieruchomione na podpórkach, a wrzeciona wykonują ruch liniowy przód-tył, frezując pod kątem 90 stopni. Obrabiarka znajduje szczególnie zastosowanie w produkcji listew przyszybowych, wykonywanych z pienionego PCV lub innych materiałów. Nowoczesna oraz solidna konstrukcja powoduje, że opisywana maszyna gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości obróbki, dużej wydajności oraz niezawodną pracą.

Dane techniczne:

Tabela Frezarka dwustronna FKL
Max. wysokość frezowanego materiału 30 mm
Max. szerokość frezowanego materiału lub pakietu 150 mm
Max. długość frezowanego materiału 1 800 mm
Min. długość frezowanego materiału przy kącie 90° 250 mm
Średnica freza 120- 125 mm
Moc zainstalowania 3 kW
Ciśnienie robocze 0,6 Mpa
Wymiary: dł. x szer. x wys. 3000x1000x1400 mm

Zespoły obróbcze

Urządzenie wyposażone jest w dwa zespoły obróbcze. Lewy zespół, który jest zamocowany na stałe, oraz prawy zespół - przesuwny. Każdy zespół obróbczy składa się z wrzeciona na którym zamocowany jest frez oraz napęd. Maszyna posiada podpórki na których kładziemy pakiet elementów przeznaczonych do obróbki. Zespoły docisków odpowiadają za unieruchomienie w dwóch płaszczyznach Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w podporą środkową, która służy do podparcia dłuższych elementów.
Sterowanie

Sterowanie maszyny jest przejrzyste, proste w obsłudze oraz funkcjonalne. Pozwala na załączenie lub wyłączenie z osobna, lewy bądź prawy frez. Na skrzynce sterującej znajdują się: włącznik główny zasilania, przełącznik klawiszowy od lewego frezu oraz przełącznik od prawego. Dodatkowo zainstalowana jest lampka kontrolna wskazująca zasilanie. Agregaty posiadają niezależne napędy. Prawy zespół obróbczy nastawia się poprzez kręcenie pokrętłem umieszczonym z lewej strony korpusu. Pokrętło napędza śrubę trapezową, która połączona jest z prawym zespołem i powoduje jego przesuw. Ruch agregatów frezujących uruchamiany jest poprzez naciśnięcie przycisków sterowniczych "start" na pulpicie umieszczonym na wysięgniku.

realizacja: Intelis Media 2009 | ilość wizyt: 000109