Pilarka tarczowa z podcinaczem ELITE 3200

Przeznaczenie:

Piła półformatowa ELITE 3200 jest pilarką z piłą podcinającą i ruchomym aluminiowym stołem. Przeznaczona jest do wzdłużnego i poprzecznego przecinania płyt laminowanych (wiórowych i pilśniowych), płyt z tworzyw sztucznych jak i również elementów wykonanych z drewna. ELITE 3200 zbudowana została na bazie stabilnego, stalowego korpusu, stałego żeliwnego stołu oraz aluminiowego stołu ruchomego wykonanego z profili ciągnionych, którego mechanizm prowadzący toczy się po prętach stalowych średnicy 16 mm. Umieszczony wewnątrz korpusu wrzeciennik zbudowany został na bazie żeliwnej konstrukcji ramowej wyposażonej w prowadnice łukowe pozwalające na swobodny przechyl wrzeciennika względem płaszczyzny stołu. Napęd wrzeciona realizowany jest z silnika elektrycznego mocy 5,5 kW poprzez przekładnię kątową i śrubową od koła ręcznego umieszczonego z prawej strony stalowego korpusu pilarki. Układ przechyłu zbudowany jest z przekładni śrubowej oraz przekładni kątowej napędzanej również kołem ręcznym umieszczonym w części frontowej korpusu pilarki, zintegrowanym z czytnikiem elektronicznym pozwalający na cyfrowe wskazanie wartości kąta położenia piły tnącej z dokładnością do jednego stopnia w zakresie 90° do 45°.

Zintegrowany z żeliwną ramą wrzeciennika zespół podcinacza pozwala na jego pełne wykorzystanie, również do cięcia pod kątem. Dwa pokrętła regulacyjne wrzeciennika podcinacza wyprowadzone poza konstrukcję stalowego korpusu pozwalają jednocześnie (w trakcie obróbki cięcia) na skuteczne dokonywanie korekty położenia piły podcinacza w dwóch jego płaszczyznach: pionowej i poziomej z zależności od uzyskiwanej jakości cięcia.

W cełu uzyskania zwiększonej powierzchni podparcia materiału w stosunku do powierzchni stałego żeliwnego stołu oraz uzyskania max. szerokości cięcia od osi piły tnącej powiększono powierzchnię stołu żeliwnego o stalowe blaty (widoczne na poniższym zdjęciu). Stoi ruchomy aluminiowy wyposażony został w dodatkowy stolik podporowy co dało możliwość stworzenia dużej płaszczyzny podparcia materiału eliminującej efekt obwieszania się materiału podczas obróbki cięcia. Powierzchnia stołu ruchomego zawiera w swojej górnej płaszczyźnie dwa rowki umożliwiające mocowanie liniału kątowego, oporu do obrzynania, i innych urządzeń ułatwiających zamocowanie i obróbkę materiału. Stolik podporowy poruszający się na ramieniu wyposażony został w wysuwny liniał oporowy z zamontowanymi 2 - ma zderzakami przy max. odległości wysuwu jednego ze zderzaków od osi piły sięgającym do 3 m.

Dane techniczne:

Tabela Pilarka tarczowa
z podcinaczem ELITE 3200
Maksymalna długość cięcia (mm) 3200
Maksymalna szerokość cięcia od osi ciecia do prowadnicy materiału (mm) 1350
Zakres cięcia kątowego (°) 90°-45°
Maksymalna średnica piły głównej (mm) 400
Średnica pod osadzenie piły głównej (mm) 30
Średnica piły podcinacza (mm) 120
Średnica pod osadzenie piły podcinacza (mm) 22
Obroty wrzeciona piły głównej (obr./min.) 3000, 4000, 5000
Obroty wrzeciona podcinacza (obr./min.) 8600
Moc silnika głównego (kW) 5,5
Moc silnika podcinacza (kW) 0,75
Średnica króćcy odciągowych (mm) 1 x 120, 1 x75
Prędkość powietrza odciągowego (m/s) 20
Łączne zapotrzebowanie powietrza odciągowego (m3/h) 1200
Masa netto obrabiarki (kg) 1150
Gabaryty pilarki ELITĘ 3200:
- długość
- szerokość
- wysokość

(mm)
(mm)
(mm)

3250
3150
1700
Maksymalna wysokość piłowania (przy pile 400mm):
- pod kątem 90°
- pod kątem 45 0

(mm)
(mm)

120
85
realizacja: Intelis Media 2009 | ilość wizyt: 000557